• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

Yeni site eski siteden önde çıkıyor

Merhaba hocam 4 yıldır aktif olarak kullandığımız site çoğu konuları ilk biz eklememize rağmen bir site var daha yeni bir site  bizden sonra eklemesine rağmen hemen hemen bütün konularda üst sırada çıkıyor.Bu neden kaynaklanabilir acaba.

Web siteleri Google tarafından değerlendirilirken bir çok farklı kriteri bulunmaktadır. Domain yaşının sıralama etkisi olmakla beraber diğer kriterler ile karşılaştırıldığında aslında çok önemli değildir.
İlk incelemede site yapısında ajax kullandığınız dikkatimi çekti. Ajax kullanılan siteler Google botları tarafından iyi analiz edilememektedir. Google’ın bu altyapıyı kullanan siteler de çeşitli düzeltmelere gidilmesi gerektiğine dair açıklamaları var. Google’ın açıklaması için tıklayın
Diğer site ise yapı olarak basit tutulmuş. Google basit ve anlaşılması kolay sayfaları sever.
Ajax altyapısında değişikliğe gitmeniz site altyapısı için zor olacaksa eğer alttaki işlemlere öncelik verebilirsiniz.

  • Konu içerikleriniz çok kısa. İçeriklerinizi yazarken biraz daha uzun yazmaya çalışmalı, anahtar kelimeleri başlıklarda ve konu içerisinde kullanmaya daha çok özen göstermelisiniz. Bir konu başlığı içerisinde 300-350 kelimeden daha az kullanılan yazılar kaliteli içerik olarak kabul edilmez. İçeriklerinizi güncellemeli ve daha kaliteli bir hale mutlaka getirmelisiniz.
  • Google Search Console -> Arama Trafiği -> Sitenize bağlantılar bölümünden site dışı bağlantı dökümlerini alıp, spam backlink analizinizi yapmayı düşünün. Zararlı backlinkleri sitelerden kaldırın, kaldıramıyorsanız disavow yapın.
  • Google PageSpeed Insight sayfası üzerinden sitenizi nasıl optimize edebileceğinizi araştırın ve sitenizin on-page seo durumunu daha iyi bir hale getirebilirsiniz.
  • Yeni içerikleriniz Google tarafından dizine yavaş ekleniyorsa Google gibi getir kullanarak yeni içeriklerinizi yayınladıktan hemen sonra dizine elle yükleyebilirsiniz.
  • Footer link çıkışlarınızda nofollow etiketi göremedim, bunu da düzeltmeyi düşünmelisiniz.
Hakkında

admin

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Durum değerlendirmesi ...
Geri
Paravan blog hakkında ...
İleri
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.