• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

Sitemin indexleri artmıyor?

Hocam sitemde normal sitemap ve image sitemap’ı wm tools’tan ekli durumda. 2 yıllık site 4K’da indexler sabitlendi, ne azalıyor ne artıyor. Ne yapmalı? Hit de aynı şekilde aylardır sabit.

Bu tarz durumları sık yaşarız. Yapmanız gerekenler sırası ile aşağıdaki gibidir;
Öncelikle etiket kullanımı düzenini değiştirmeniz gerekiyor. Kısa etiketlerden kaçınmalısınız.
Başlık seçimlerine daha çok dikkat etmelisiniz. Kullanılmayan başlık seçimleri yaparak. Kullanmak istediğiniz başlıklarıda konu içerisinde H2 tagları ile kullanmanız sağlıklı olacaktır, yine aynı şekilde Alt başlıklarıda H3 tagları ile kullanmalısınız.
Siteniz için acil olarak sosyal medya çalışmalarına ağırlık vermelisiniz. Google+ ve Facebook, Twitter ve Linkedin özellikle kullanmalısınız. Kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur sosyal medyayı doğru kullanmak olacaktır. Tüm içeriklerinizi birebir olarak sosyal medya kanallarında kullanmanız sitenizi olumsuz olarak etkilemektedir. Bunun yerine sosyal medya kanallarınızda kısa ve öz cümleler ile asıl konuya yönlendirici Google link kısaltma servislerini kullanarak yönlendirmeler yapmalısınız. Yazının devamı veya makalenin devamı için tarzında kullanım yapmanız gerekmektedir. SEO açısından bir çok unsura dikkat etmeniz gerekiyor.
Ücretli bağlantı almaktan uzak durmalısınız bu dönem içerisinde.
Ve en önemli unsur aralık ayında çıkmasını beklediğimiz yeni güncellemeden önce zararlı backlinklerin analizi yaparak bağlantıları reddet yapmalısınız.
Düzenli rakip analizi yapmaya özen göstermelisiniz ilk sıralarda çıkan siteleri MOZ kullanarak takip edebilirsiniz ve rakiplerinizin çalışma prosedğrlerinizi sitenize uygulayabilirsiniz.
Kullandığınız domain süresi eğer kısa alınmış ise whois bilgilerinide açarak en az 5 yıl uzatmalısınız.
Eğer sitenize ait bir özel dns bulunmuyor ise tahsis etmeli ve %99 uptime süreli bir hosta geçmelisiniz.
Doğal backlink için çalışmasınız, yani sitenizde çok kaliteli yazılar yazarak ilerleme göstermeye çalışmanız gerekiyor. Yazılarınızın aynı uzunlukta olmamasına 300 kelimeyi geçmesine büyük özen göstermeli, kullanılan görseller için biraz zaman ayırmalı, resimlerinizin alt açıklamalarını girmelisiniz.
Her hafta düzenli olarak Page Speed optimizasyon yapmalısınız.

Hakkında

admin

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Paravan blog hakkında ...
Geri
Resim sitesi seo ...
İleri
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.