• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

makalelerim az olursa googlede yükselebilir miyim?

Bir tane kategori buldum yeni hocam söylemek istemiyorum makaleler 5 10 kelime olsa 2 3 anahtar kelimede yükselebilir miyim hocam zaten anahtar kelimelerim biri domain adresim hocam şimdiden teşekkürler.

Ahmet Bey, Makalelerinizin az olmasının seo açısından çok yüksek oranda bir önemi bulunmamaktadır. Önemli olan konu ile ilgili en iyi anlatımın yapılmış olması, konu içerisinde maddeler halinde sunumların olması, özgün bir görsel taşıması, ve imkan var ise bir video ile anlatılması tek yaprak sayfa dahi olsa ilk sıralarda çıkmasını sağlayabilir, bir çok örneğine de rastlamışsınızdır. Diğer önemli olay ise, sayfanız için kaliteli dış bağlantıların artmasıdır. Sitenizi tavsiye eden yani kategorinizi veya yazınızı tavsiye eden otorite puanı yüksek olan bağlantılardan alacağınız dış bağlantılar ile ilerlemeniz evet kolay olacaktır.
Makalelerinizin çok kısa olması malesef google gözünde yanıltmaya yönelik içerikler anlamına gelecektir. 5,10 arası kelimeler ile yükselmeniz geçici olarak evet, ama kalıcı olarak hayır diyebiliriz. Google ani yükselişler yaşayan siteleri veya ani backlink çıkışları yaşayan siteleri manuel olarak inceleme altına almaktadır. Siteniz üzerinde çok kısa yazıların tespiti ile değer kaybetmeye veya manuel spam cezasına mazur kalacaksınız.
Diğer önemli unsur ise, google gibi düşünmek önemlidir. Örneğin bir arama yaptığınız zaman en iyi sonucu sizler nasıl istiyorsanız, ziyaretçiler de istemektedir. Çok kısa bir örnekle açıklamak gerekir ise, seo yazıldığı zaman sadece 10 kelime yazan bir siteyimi tavsiye edersiniz, yoksa seo hakkında detaylı makaleler ve teknik yönergeler yayınlayan bir siteyimi tavsiye edersiniz. Aslında seo sabır işidir diyebiliriz, öncelikle kaliteli içeriklerle çalışmalar düzenlemeli ve sonra meyvesini yemeyi düşünmeniz gerekiyor. Anahtar kelimelerinizin domain adresiniz olması evet olumludur, lakin anahtar kelimeleriniz ile ilgili detaylı makaleler yazmanız daha iyi olacaktır.

Hakkında

admin

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Anahtar Kelime Araştırma Yöntemleri
Anahtar Kelime Araştırma Yöntemleri ...
Geri
Aynı başlığı sürekli kullanmak ...
İleri
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.