• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

Link alırken dikkat edilmesi gerekenler

bir siteden ana sitemizi link yada tanıtım yazısı alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?
Ayrıca news kayıtlı haber sitelerinden tanıtım yazısı alırken diğer sitelere oranla dikkat edilmesi gereken başka bir detay var mı?
Şimdiden çok teşekkürler.

Link alımı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus sizinle aynı içerik ve benzeri içerik paylaşan bir siteden alım yapılmalı ve en az 6 aylık alım yapılması gerekmektedir.
Tanıtım yazısı aldığınız zaman bu bir ücretli bağlantı türüdür, dikkat edilmesi gereken husus ana domain üzerine yönlendirilen bir tanıtım yazısı olmamalı kategori veya bir konu içerisine yönlendirilen tanıtım yazısı olursa daha etkili olacaktır.
Farklı stratejiler, tanıtım yazılarında bir reklam prosedürü içermemeli. Kullanılan anahtar kelimeler kısa tek kelime içeren anahtar kelimeler olmamalı. Uzun kelimelere yönlendirilme yapılabilinir. Bu bir etkinlik veya yeni çıkan bir ürün hakkında olabilir.
News kayıtlı sitelerden tanıtım yazısı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, trustrank değeri ve index sayısıdır. İndex sayısı düşük olan bir news kayıtlı siteden tanıtım yazısı almanın hiç bir anlamı bulunmamaktadır.
Son güncellemeler ile tanıtım yazıları değerini kaybetti diyemeyiz tabiki, lakin eskisi kadar değerli faktörler değillerdir. Bunun yerine site içeriklerinize özen göstermeniz daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.
Tanıtım yazısına harcayacağınız bütçeniz ile daha kaliteli ve etkili sosyal medya çalışmaları yapmanız sitenizin geleceği açısından önemli olacaktır.
Tanıtım yazısı alınacak ise diğer dikkat edilmesi gereken husus, çok sık alım yapılmamasıdır. Örneğin 2 ayını doldurmamış bir sitenin tanıtım yazısı almasının hiç bir önemi bulunmamakla birlikte, bir sitenin hiç backlinki yokken birden backlink sayısının yükselmesi siteniz üzerinde olumsuz etkiler yaratacaktır. Haftalık 1 veya 2 adet tanıtım yazısı alarak ilerlenebilir.
News kayıtlı sitelerin alexa değerlerininde kontrol edilmesi gerektiğini unutmayınız. Birbirine çapraz olarak bağlanmış haber sitelerinden tanıtım yazısı almamaya özen göstermelisiniz.

Hakkında

admin

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Alexa değerini nasıl düşürdünüz? ...
Geri
indexler hakkında ...
İleri
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.