• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

Edu sitelerle yarış

İngilizce bir kelimede seo yapıyorum. Rakiplerimin hepsi .edu ve seçtiğim kelime bir meslek adı. Dolayısıyla üniversitelerle yarışıyorum. Sizin stratejiniz nasıl olurdu? Edu sitelerden nasıl link almalıyım? Link vermiyorlar, sizce bir .edu domaini nasıl geçebilirim?

Evet edu domainler ile yarışmak biraz zordur. Ama pes etmenizi gerektirecek bir durum değildir. Edu siteleri geçebilmenin tek yolu vardır buda daha sağlam içerik girerek olur. Öncelikle iyi bir rakip analizi yaparak içerik yayınlama sıklıklarını değerlendirmelisiniz.
Sitenize girdiğiniz tüm içerikleri sabah saat 8,9 ve en geç 10 gibi paylaşmış olmalısınız. Gerekirse bunu wp den tarihli yayınlama ile yapabilirsiniz. İçerik girişini kestiğiniz an gerileme yaşayacağınız için bol miktarda içerik hazırlamalı ve yedek olarak bekletmelisiniz.
Rakipleriniz sosyal medyada biraz zayıf oldukları için özellikle Linkedin ve google+ da paylaşımı arttırmanız gerekiyor. Lakin bu alanlarda yazılan yazılar sitenizde yazılan yazılar ile aynı olmamalı sadece google link kısaltma ile link yönlendirme yapmalısınız.
Link almanızı gerektirecek bir durum yok. Doğal olarak vermeyeceklerdir. Yasal olmayan yollarla link alımından uzak durmalısınız. Bu süreç içerisinde tek yapmanız gereken wiki gibi içerik yayınlamak geniş bir arşiv sunmak olacaktır. İçeriklerinize normal bir sitenin özendiğinden daha fazla özenmelisiniz. Malesef 300 civarı kelime barındıran içeriklerle ilerlemeniz zor olacaktır. Geniş kapsamlı arşivler sunmaya devam ediniz.

Hakkında

admin

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Dijital Liderlik Nasıl Yakalanır
Dijital Liderlik Nasıl Yakalanır? ...
Geri
Adım Adım Organik Hitlerinizi Arttırın ...
İleri
Adım Adım Organik Hitlerinizi Artırın
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.