• Türkiye'nin En Güncel SEO Ajansı
  • info@seosefi.com
  • 0543-5675850

ilk olarak şunu sormak istiyorum, 2 yıllık web sitemin domaini daha önce bir başkası tarafından kullanılmış ve düşmüş. son zamanlarda sürekli olarak benden önceki kullanılan içeriğe dair wm tools da çok fazla 404 hataları almaktayım. Bu konunun sebebi nedir ve nasıl başa çıkabilirim. Sürekli olarak ön bellekten linkleri silmeme rağmen hergün yenileri çıkmakta. Tecrübenizden faydalanmak isterim.

Öncelikle URL Silme işlemini doğru şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız:
Search Console -> Tarama -> Tarama Hataları -> Düzeltildi Olarak İşaretle
Şeklinde uyarıları silme işlemi yapıyorsanız hatalar bir gün sonra tekrar listeye eklenecektir.
Search Console -> Google Dizini -> URL’leri kaldır seçeneği ile silinmiş URL’leri kaldır seçeneği ile silmeniz ve yine aynı sayfa içerisinden URL kaldırıldı uyarısını gördükten sonra Tarama Hatalarından uyarıları düzeltildi olarak seçebilirsiniz.
Bu yöntem işe yaramıyorsa, Hatalı URL listesini
Search Console -> Tarama -> Tarama Hataları -> İndirme linkine tıklayarak indirmeli ve .htaccess dosyanızda ile bu linkleri 301 ya da 302 yönlendirme tanımlayarak sitenizdeki farklı bir linke yönlendirmelisiniz.
Tek tek uğraşmak istemezseniz, geçici bir süreliğine bir .htaccess dosyanıza şu satırı ekleyin:
ErrorDocument 404 http: // http : // www . site*adresiniz . com
bu işlem ile 404 hata sayfalarınızın sitenizin ana sayfasına ya da site içi farklı bir linke yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.
Bu işlemler ile hata mesajlarının ortadan kalkması lazım. Değişiklikleri yaptığınız ilk 8 gün içerisinde bir düzelme olmazsa, yeni bir soru soru ve mesajı atar ve yaptığınız işlemlerle beraber bu konunun linkini verirseniz, tekrar yardımcı olmaya çalışırız.
Bu işlemleri doğru yaptığınızda alttaki gibi bir sonuç almalısınız:
Google 404 Tarama Hataları

Hakkında

admin

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

Google Arama Sonuçlarına Renk Katıyor
Google Arama Sonuçlarına Renk Katıyor ...
Geri
Alexa Backlink Artmıyor ...
İleri
YORUM YAZIN

Yorumlar kapatıldı.